2 грудня 2011 р.

Інтерв'ю з Веронікою Чебаник


Вероніка Чебаник - майстер-каліграф зі стажем більше 15 років, ведуча майстер-класу "Перше побачення з мистецтвом каліграфії" 10 та 17 грудня (див. подальший розвиток проекту у додатку після інтерв'ю). Ми вирішили поставити їй кілька цікавих питань.

- Назва майстер-класу натякає на чуттєвість та емоційність процесу. Чим для Вас є каліграфія?

- Я досить довго обмірковую свої роботи з калліграфії, роблю багато вправ. Але народжуються вони одним подихом, на емоціях, чуттевості, але без зайвої метушні, бо калліграфія для мене - це засіб самовираження через поєднання ліній, плям в єдину композицію. Це дуже індивідуальне відчуття для кожного, хто творить роботи з калліграфії, тому й манеру майстрів ми бачимо дуже різнобічною.


- Чому сьогодні набирає обертів інтерес до цього мистецтва?

-: Ми трохи стомлені від технологій та штучності в усьому - від одягу і харчування до сприйняття інформації через екрани моніторів. Не секрет, що багато уваги сьогодні приділяється рукотворному мистецтву, повертається забуте мистецтво епістолярного жанру, стало модно писати листи та відправляти поштою, підписувати та дарувати ручні листівки, застосовувати письмо у графічному дизайні. 
Калліграфія дає змогу не лише втілювати своє вміння красиво писати літери, але й відчути спокій та гармонію в начерках слів, навчитись зосереджуватись, бути уважним.

- Де ще доцільно застосовувати вміння з каліграфії?

- Якщо узагальнити, це може бути так званий мейл-арт - листівки, незвичні конверти, створення власної монограмми - іменного логотипу, також можна створювати незвичні графічні композиції, поєднувати тексти та малюнки, робити рукописні книжки.

Роботи Вероніки, що представлені на фестивалі каліграфії та типографії "Рутенія",  
2010 р.:


   

Алла Калініченко, Клуб творчого розвитку "Арт і Я"

Upd: 

Інтерв'ю з Веронікою Чебаник та фрагменти з перших занять недільної базової групи. Березень 2013.
Репортаж з майстер-класу, що відбувся 10 грудня 2011 р.
На початку 2012 року Клуб "Арт і Я" та Вероніка Чебаник розробили та провели цикл майстер-класів із західної каліграфії "10 сходинок до мистецтва каліграфії"
Після закінчення циклу, його учасники прийняли участь зі своїми творчими каліграфічними роботами у виставці-конкурсі "Сходинки до каліграфії: підсумки та продовження"
Восени 2012 пройшов базовий інтенсив-курс, а також курс художньої каліграфії "Майстерня вільної літери" Проект продовжується у 2013 році.

Всі учасники курсів мають свій напрамок діяльності чи хобі, і ми пишаємося, що вони несуть оновлену культуру каліграфії у свою сферу.

Інтерв'ю з випускниками першого базового курсу:


Немає коментарів:

Дописати коментар