7 лютого 2012 р.

Інтерв'ю зі скрап-дизайнером Оксаною Музикою


Скрапбукінг це вид рукотворного мистецтва, пов'язаний з оформленням фото, малюнків, квитків та інших пам'ятних дрібниць у цілістну історію, яка схожа на колаж.

Клуб "Арт і Я" розгортає проект під назвою "Арт-бук", що об'єднає в собі рукотворне виготовлення книжок, різноманітні стилі та способи ілюстрування, ручний друк, скрапбукінг тощо.

В рамках проекту будуть проведені воркшопи, майстер-класи, зустрічі та бесіди з майстрами.

Сьогодні ми проводимо бесіду з майстром, однією з кращих українських скрап-дизайнерів Оксаною Музикою. Оксана, окрім того, що краща, ще й ведуча більшості наших майстер-класів зі скрапбукінгу.

Напередодні свят, а зараз напередодні Дня Закоханих, зростає актуальність скрапбукінгу, як способу створення естетичних пам'ятних дрібниць, які дарують задоволення і в процесі виготовлення і в процесі користування.Оксано, чим для тебе є скрапбукінг?


Для мене скрапбукінг це спосіб виразити свої емоції. Саме вони є рушійною силою моєї творчості, які спонукають відкривати різні грані своєї особистості.

Я маю правило: ніколи не працювати в поганому настрої, інакше можна зіпсувати роботу.
Коли до мене приходить натхнення, в моїй голові виникає щось дуже схоже на зграйку маленьких діточок. Тоді за кожною з таких маленьких ідей я бігаю та допитуюсь, що вона має на увазі.


Скрапбукінг це дизайн, хенд-мейд чи мистецтво?

Кожне з цих визначень може бути вірним, в залежності від засобів та завдань скрапбукінгу.

Я вважаю, що в першу чергу скрапбукінг має бути мистецтвом, де кожен може проявити себе. Для цього існує безліч матеріалів, які споріднюють скрапбукінг з живописом та колажем.

Але коли скрапбукінг стає комерційним, він неодмінно є дизайном.
Комерційним проектам властиві лаконічні форми та вивірені композиції з невеликою кількістю елементів.
Такі проекти я здійснюю для фотографів і для весільних замовлень.


Як відбувався пошук власного стилю?

Майже всі, хто вперше знайомиться зі скрапбукінгом віддають перевагу стилю „ретро”. Для цього стилю характерні: потертий папір, стилізовані написи на друкарській машинці, шпалерні візерунки та картинки з жінками в капелюшках. Це традиційний початок пошуку стилю.

Далі досліджують різні стилі скрапбукінгу і намагаються купити всі можливі матеріали.
Та коли свій стиль нарешті знайдено, виявляться що потрібно мати лише 15% матеріалів від закуплених. І, на мою думку, дивовижно те, що у кожного це свій унікальний набір матеріалів!


Мій улюблений стиль на сьогодні не має назви в офіційному скрапбукінзі. Я намагаюсь наповнити свої проекти світлом та яскравими деталями, але уникаю перевантаження елементами. Дуже люблю працювати з контрастним поєднанням темних та світлих відтінків, граючись с фактурами та тактильними прийомами.

Які маєш професійні мрії? Чого можна досягти з твоїм хобі?

Я мрію працювати з світовими виробниками скрап-паперу та проводити майстер-класи в різних країнах світу. Звісно, я мрію бути дизайнером-виробником скрап-матеріалів для весільних та інших урочистих подій.
Моїм кумиром стала австралійська дизайнерка Cristina Re, її успіх мене дуже надихає і я сподіваюсь, що колись попрацюю в її студії у Мельбурні.

Чим ще захоплюєшся або що бажаєш опанувати?

Я бажаю опанувати тайм-менеджмент  та більше займатися справою, а не прокрастинацією (прокрастинація - схильність "відкладати на потім" - помітка ред.). Якщо серйозно, то планую більше займатися живописом, опанувати мистецтво каліграфії. І крім того робити творчі фото-проекти.

Всі ці плани неодмінно пов’язані зі скрапбукінгом, бо він став важливою частиною мого життя!

Фото-підбірка робіт Оксани Музики:


Оксана ділиться своїми розробками на майстер-класах, що організовує Клуб "Арт і Я" в рамках проекту "Арт-Бук"(с) Клуб творчого розвитку "Арт і Я", 2012.

Немає коментарів:

Дописати коментар