3 квітня 2012 р.

Десять сходинок до мистецтва каліграфії: Репортаж від AZH

AZH продовжує агітацію за красиве шрифтове оформлення

В рамках навчального курсу «10 сходинок до мистецтва каліграфії», який організував Клуб творчого розвитку «Арт і Я», проходять майстер-класи для всіх бажаючих навчитися красиво та вишукано писати. 

Варто розуміти, що для того щоб стати каліграфом, хоча б з маленької букви, потрібно пройти довгий шлях постійного відточування майстерності. І звісно, шлях буде долатись значно впевненіше, якщо одразу направляють правильним курсом. Задає курс досвідчений каліграф, викладач та просто чудова людина Вероніка Василівна Чебаник.
Заняття проходять починаючи з 5 лютого до 14 квітня в двох локаціях – перша  група займається по суботах у галереї "Мінус 4", а друга – щонеділі о 14:00 у букарні "Бабуїн".

Нижче невеликий звіт з одного заняття. Тема майстер-класу: «Основи італійського курсиву».
  


Заняття почалось з перегляду відеороликів та коментарів викладача для наглядного ознайомлення з темою. На екрані всі могли побачити різні підходи, що існують, від класичного письма до лазерних каліграфічних перфоменсів. Ознайомитись з великою кількістю інструментів для письма. Це можуть бути звичайні пера та ручки, або зовсім специфічні інструментами.
 

Далі Вероніка Чебаник безпосередньо продемонструвала майстерність. Після надихаючого відеоряду демонстрація ведучої показала, що все це цілком реально і так справді люди можуть писати. Вероніка Василівна написала декілька уривків з віршів італійським курсивом, супроводжуючи процес докладними коментарями. Показала також декілька тематичних книг. 


Для практичної частини учасники обрали зразки написів, отримали кальку та розібрали інструменти, щоб спробувати повторити красиве письмо. За словами викладача, копіювання є основою навчання каліграфії і цього не варто соромитись на перших етапах.


Далі кожен працював за своїм робочим місцем, а викладач підходила і давала індивідуальні поради. Кожному відвідувачу майстер-класу було видано невеликий підручник, який в той же час є робочим зошитом. В ньому можна ознайомитись з основами курсу і одразу виконувати вправи. Мене найбільше вразило оформлення вступу,  що повністю написане від руки.


Далі буде...

Коментар ведучої Вероніки Чебаник щодо проходження циклу «10 сходинок до мистецтва каліграфії», 18 березня:
Перша половина терміну навчання слухачів з практичної каліграфії вже минула, і тому можна зробити деякі висновки та оцінити результати спільної роботи нашого експериментального курсу. Дійсно, це є своєрідний експеримент і досить вдалий, як на мою думку. Дуже цікаво навчати та просто спілкуватись із небайдужими до каліграфії слухачами, бачити їх перші успіхи та наполегливість у виправленні помилок. Каліграфія стає частиною їхнього буття, це відчутно і це хороший знак .Я сподіваюсь, що  творчі роботи слухачів курсу, які ми плануємо виставити на звітній експозиції, будуть зроблені на гідному, як для початківців-каліграфів, рівні.
Керівник проекту Алла Калініченко:
Учасники обох груп з каліграфії надихають мене робити нові й не менш цікаві проекти.  
Усіх слухачів даного курсу об’єднує пристрасть до каліграфії як мистецтва або майстерності, але у кожного слухача свій рівень підготовки, своя сфера діяльності, свої сильні сторони й таланти, свої вподобання, ідеї та схильності. Тому кожен понесе нові вміння у своєму напрямі: у дизайн, декор, мистецтво, медіа, побут тощо. На мою думку, це маленька але суттєва сходинка угору для культури тієї чи іншої сфери.
Ми обов’язково продовжимо проект новими циклами майстер-класів. А даний курс завершиться у квітні підсумковою виставкою-конкурсом робіт учасників.

Детальніше про курси: http://www.artiya.com.ua/ 
   
підготував: 
Сергій Клепик
Оригінал публікації: http://www.azh.com.ua/editorial/calligraphy-kyiv-01

Немає коментарів:

Дописати коментар