16 квітня 2012 р.

XVIII Міжнародна Триєнале екологічного плакату «4 БЛОК».


На цьому тижні вперше в Києві розпочнеться XVIII Міжнародна Триєнале екологічного плакату «4 БЛОК».
19-29 квітня 2012
Інститут проблем сучасного мистецтва, Національна академія мистецтв України, Музей сучасного мистецтва, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, Національний Музей «Чорнобиль», галерея «Мінус 4».
Програма виставок та заходів

Масштабна подія відбудеться у чотирьох локаціях.  Протягом 10 днів буде продемонстровано понад тисячу найкращих робіт з графічного дизайну, відібраних зі всього світу.
Плакат як засіб наочної агітації має певні привілеї вже майже три століття – ще відтоді, як він трансформувалася в окремий вид мистецтва з так званих «агітаційних гравюр» 16 ст.,  театральних афіш, політичних оголошень та вуличних інформаційних листків. Адже досі талановито зроблений за складними законами жанру плакат, навіть у сучасному просторі, захаращеному візуальною рекламою, залишається дієвим засобом. Він потрапляє точно у «больові точки» свідомості людини. Звісно, протягом історії такі його властивості не завжди використовувалися в благородних цілях. Але у даному випадку організатори триєнале гарантують: шкоди  для свідомості не буде ніякої, сама лише користь. Оскільки основна мета, ба навіть місія Міжнародної триєнале, заснованої в 1991 році, до п'ятиріччя Чорнобильської аварії, – привернути увагу до екологічного становища планети не словами, які погано сприймаються сучасною людиною, а більш цікавою для сприйняття художньою артилерією – найкращими зразками сучасного світового плакату на екологічну тему. Плакат не завжди є лише засобом пропаганди, але й високохудожнім зразком графічного дизайну. Саме ця демократичність, влучність, дотепність та «експрес-подання» візуальної інформації завжди привертає до подібних подій величезну кількість відвідувачів.
У восьмий раз проект ініціює і підсумовує змагання дизайнерів-графіків, об'єднуючи його з просвітницькою екологічною діяльністю і соціальними акціями. Виставки плакатів в чотирьох локаціях будуть доповнювати художньо-екологічні акції, серія майстер-класів відомих дизайнерів: Мартін Вудтлі (Швейцарія), Лекс Древінський (Німеччина), Віталій Шостя (Україна), Анна Наумова (Росія), Радован Дженко (Словенія). До Києва приїдуть гості - дизайнери і екологи з далекого і ближнього зарубіжжя.
Для довідки: «4-й Блок» - це художньо-екологічний проект зі світовою географією, більш ніж 20-річною історією і високим авторитетом у міжнародних професійних колах.
Заснований в 1991 році, до п'ятиріччя Чорнобильської аварії, учасниками ліквідації та молодими харківськими художниками, проект названий в пам'ять про 4-й енергоблок, що вибухнув 26 квітня 1986 року. А виставка-триєнале стала всесвітнім художнім форумом, спрямованим на дії по захисту навколишнього середовища. Основна експозиція перших 7-ми триєнале проводилась у Харкові  і експонувалася, крім України, в Данії, Великобританії, Туреччині, Швейцарії, Німеччині, Польщі, Росії, США. В цьому році - вперше - Триєнале пройде в Києві. Художній рівень і географія учасників Триєнале виводить Україну в ряд країн, що мають глибокі корені і традиції графічного дизайну, де вже багато десятиліть проводяться професійні міжнародні форуми, такі як: Бієнале плакату в Варшаві (Польща), Бієнале графічного дизайну в Брно (Чеська Республіка), Московська міжнародна бієнале графічного дизайну «Золотая пчела», Міжнародна бієнале плакату в Колорадо (США) та ін.
Організатор: Асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок».
За підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і дизайн-бюро KARANDASH.
Пригощає: Чеська ресторація «Старомак»
Партнери: Інститут проблем сучасного мистецтва, Національна Академія мистецтв України, Національний музей «Чорнобиль», Музей сучасного мистецтва, Київська організація Спілки дизайнерів України, Молодіжна організація КСДУ «ВАРТО», Харківська організація Спілки дизайнерів України, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Центрально-європейський університет (Будапешт), Міжнародний союз дизайнерів (Москва), Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, Фонд розвитку та підтримки графічного дизайну «Золотая пчела» (Москва, Росія), Проект Ecowiki.ru (Москва), Харківська муніципальна галерея, АМК «БУМЕРАНГ», ЗАТ «Харківенергоремонт», клуб-ресторан «JAZZTER», «Чорнобиль-ТУР».
Ексклюзивний інформаційний партнер: газета «День»
Інформаційні партнери: Інтернет-портал Platfor.ma,  журнали «ЯК» (Москва), «Проектор»

Немає коментарів:

Дописати коментар