31 серпня 2012 р.

Lifebook: інструмент життєвого менеджменту


Хто нам допомагає рухатися вперед? Люди! А ще? 
Звичайно, ми самі. Спілкування із собою може бути конструктивним, дуже корисним та плідним. А коли воно до того ж регулярне, Ви швидко досягнете висот.

То як? Це спілкування шляхом нотування цілей, планів, підсумків дня, тижня, місяця. І як це може бути приємно, цікаво та незвичайно, ми покажемо за допомогою розробки київської ініціативи «lifebook».

«Lifebook» це щоденник, який створили Ігор Іванов та Оксана Скотар, у пошуках ідеального записника, у першу чергу, для себе.

Головне, що ми про себе маємо знати, - чого прагнемо. Тому одна з ключових сторінок записника, яка може бути першою, називається «Я хочу», де розмістяться Ваші життєві цілі, бажання у текстовому чи графічному вигляді. 

Наступна важлива сторінка для записів, яка буде про нас піклуватися щодня, а ми про неї – «День-гармонія» чи «День-бізнес».


Картину дня легко побачити, нотуючи плани та виставляючи їх першочерговість (А,В,С) на початку, а пізніше - стан виконання (зроблено, делеговано, перенесено). 


Аналіз дня, що прожито, – це та форма спілкування з собою, якою часто нехтуємо, проте вона допомагає визначити наші цінності та подальші дії. 

Підкреслюйте емоційно яскраві, успішні події, або уявіть, як у фільмі «День бабака», що сьогодні можна було б змінити на краще. Перші висновки дадуть заряд енергії, розкриють корисне для Вас, а останнє стимулюватиме Вас діяти свідомо.
І пам'ятайте, життя - не лише робота. Як там друзі, навчання, відпочинок, хобі?
Робіть для себе аналіз періодів (тиждень, місяць чи, наприклад, відпустка). Тут можна копнути глибше й виокремити результати по всіх сферах за цей час, їх значення. Підсумки допомагають бачити стан досягнення цілей.
Використовуйте різні форми для планування. Розписуйте стратегії досягнення цілей за всіма сферами життя. Прописуйте чи промальовуйте картину на місяць в клітинках календарних днів. Ведіть сторінку для систематичних дій (на побутовому рівні це може бути гімнастика, на професійному – моніторинг), (див.фото)

Розробники «lifebook» включили у блокнот також інші цікаві аркуші на всі випадки: «Речі», «Покупки», «Wish list», «Цінні люди», «Список винагород»,  «Делегування».

Ми радимо присвячувати трохи часу кожен день для такого  «спілкування с собою». 
Нотуйте, знайомтесь ближче з готовим щоденником чи створюйте в своєму блокноті подібні сторінки.

Ми говоримо про «lifebook», бо нам подобається користуватися  цією записною книжкою. Окрім того, що вона цікава за змістом, в неї ряд перваг у зручності. Вона гнучка, вона легка, має окрему обкладинку-папку, в яку можна вставляти роздруковані та чисті аркуші у потрібній кількості. Ми можемо відкладати в архів використане, додавати нове. 

Є на вибір палітра кольорів обкладинок, дві мови щоденника та різний об’єм аpкушів (від 3 до 12 місяців).

Якщо вам теж до вподоби, обирайте свій варіант!

На завершення, багатьом знайома коротка мотивуюча промова Брайана Дайсона - колишнього CEО Coca-Cola:
Уявіть собі, що життя - це гра, побудована на жонглюванні п'яти кульок.
Ці кульки - Робота, Сім'я, Здоров'я, Друзі та Душа, і вам необхідно, щоб всі вони постійно перебували в повітрі.
Незабаром ви зрозумієте, що кулька Робота зроблена з гуми - якщо ви її ненароком впустите, вона підстрибне і повернеться назад.
Але інші чотири кульки - Сім'я, Здоров'я, Друзі та Душа - скляні. І якщо ви впустите одну з них, вона буде невиправно зіпсована, надколота, подряпана, серйозно пошкоджена або навіть повністю розбита. Вона ніколи не буде такою, як раніше. Ви повинні усвідомлювати це й намагатися, щоб цього не сталося.
Працюйте максимально ефективно в робочий час і йдіть додому вчасно.
Присвячуйте необхідний час своїй родині, друзям і повноцінному відпочинку.
Цінність цінна, якщо її цінують.

Немає коментарів:

Дописати коментар