17 вересня 2012 р.

Презентація проекту "Великі студії"

Час: 19 вересня, середа, о 18.30.

Місце: Арт-галерея «Мінус 4» на другому поверсі Чеської ресторації «Старомак», м. Київ, вул. Артема 37-41.
Від малого до великого – один крок!
Арт-студія «Счастье» за підтримки клубу «Арт і Я» розпочинають проект «Великі студії» – створення організації, що ініціює проведення навчальних програм за методом панорамної освіти у сфері культури.

Протягом трьох років, в арт-студії «Счастье» та клубі «Арт і Я» проводились заняття для дітей та
дорослих за панорамним методом, який обов’язково включає в себе демонстрацію і пошук зв’язків між предметами знань: історія, мистецтвознавство, живопис, графіка, ліплення, музика і т. і., а також поєднання теорії з практикою. Метод покликаний ліквідувати фрагментарність знань та надихати на самоосвіту, формувати наукове та критичне мислення, розповсюджувати моду на культурну обізнаність, ерудованість та корисний сімейний відпочинок.

«Зараз сучасна школа переживає кризовий момент. Багато батьків забирають дітей на екстернат чи домашнє навчання, вигадують ті чи інші альтернативні способи, щоб уникнути сірої системи для своїх творчих малих. Три роки наші студії проводили за панорамним методом — чим доповнювали творчу складову, якої так не вистачає школі. — розповідає Ольга Адам про виникнення ідеї нового проекту. – Отже ми вирішили об’єднати заняття в єдину програму, переосмислили досвід, додати нових цікавих програм — таких як ілюстрування казок з дітьми, ліплення цікавих будівель тощо, об’єднати однією ідеєю та нарешті презентувати громадськості. Усі курси проекту матимуть у назві приставку «Великі», не через те, що у ініціаторів деяка гігантоманія, а через те, що вони прагнуть залучення всіх бажаючих до величного і світу культури, який зараз переживає часи занепаду споживацьким світом. Я вважаю цей проект неймовірно своєчасним і важливим і хочу щоб його підтримали».

Панорамний метод був вперше застосований на початку XX ст. американським філософом Джоном Дьюи та зараз використовується у ліцеї «Гранд» в Києві (де має назву урок-кейс). За ним займаються діти Литви і Болгарії за схваленням міністерств освіти цих країн. У Москві це називається система Занкова.

Тепер за цим методом розроблено 7 нових програм: «Великі казки», «Велика історія», «Великі міста», «Великі книжки», «Великі художники» та «Великий Схід», а також курс у такій сфері, як сучасне мистецтво – його назва «Велика ідея».

Про проект та його місію:

проект «Великі студії» – це натхненна команда, що понад усе вірить у свою справу та прагне збільшуватись. Адже культура – це велика робота в людських душах по налаштуванню їх на  сприйняття прекрасного, розумного і  доброго. Друге значення слова «Великий» у  назві проекту означає, що організатори прагнуть  зробити цінності культури доступними для якомога більшої кількості людей. Слово «студія»  означає дослідження чого-небудь або навчання десь; і навіть від англійської  назва  символічна: study – вправа, нарис чи прагнути, намагатися, піклуватися.

Особливістю проекту є те, що ми пропонуємо  заняття для всієї родини – де великі і малі можуть розкрити свій творчий потенціал, почавши з малого, створювати шедеври, які можуть стати великими; дізнаватись щось нове про історію, мистецтво,  літературу, культури різних країн тощо. Сімейні групи —  передбачають зайняття творчістю разом батьків з дітьми 3-7 років,  що є цікавим сімейний відпочинком. Групи для старшого віку дітей і для дорослих – є так само.

Презентація відбудеться у гостинній галереї «Мінус4» 19 вересня, о 18.30 у рамках виставки «Від розчерку до літери» з роботами учасників курсів каліграфії від клубу творчого розвитку «Арт і Я» 


Під час презентації гостей чекає:

-          Пояснення про метод панорамної освіти та про зміст кожного курсу.

-          Міні майстер-клас з японського живопису, як  фрагмент  з курсу Великий Схід.

-          Виставка  художніх робіт учасників занять за панорамним методом.

-          Виставка  робіт автора проекту Ольги Адам. 


Вхід на презентацію вільний. Просимо зареєструватися за посиланням
http://reg.artiya.com.ua/GrandStudios.html або за формою нижче, щоб ми вірно розрахували матеріали для воркшопу.


Немає коментарів:

Дописати коментар