30 травня 2014 р.

Виставка каліграфії. Літо 20143-15 червня 2014 р.
Відкриття у вівторок 3 червня о 19:30.
Галерея «Мінус 4», Київ, вул. Артема 37-41, другий поверх ресторації Старомак.

Проект «Від розчерку до літери»  -   сезонна виставка української та європейської каліграфії від учасників та викладачів студії  «Арт і Я», а також студентів інституту ім. М. Бойчука.

На виставці ви побачите роботи початківців та досвідчених каліграфів, які покажуть необмежені можливості каліграфії від розчерку до книжкової  літерації.
Будуть представлені роботи на папері, принти, колажі, дизайн-проекти та результати поєднання каліграфії з іншими видами мистецтва.

На відкритті виставки ми вирішили поєднати мистецтва! А саме на перформансі від майстра з ебру Наталії Драгунової  та майстрів-каліграфів Вероніки Чебаник і близняток Вікторії та Віталіни Лопухіних.

Наталія Драгунова продемонструє нам захоплююче мистецтво малювання на воді – Ебру (marbling art), відоме в країнах Сходу з 16 століття як засіб декорування паперу для книжкового виробництва.

Майстриня створить унікальні візерунки на воді та віддрукує їх на аркуші. Ці аркуші стануть основою для каліграфічної імпровізації.

Для письма важливі  й папір, й інструмент каліграфа. Відвідувачі виставки протягом двох тижнів матимуть змогу не лише споглядати твори учасників, але й власноруч пописати класичними інструментами каліграфії.


Куратори виставки:
Алла Калініченко (клуб «Арт і Я»), (098) 635 48 46, allakalinichenko@gmail.com
Оксана Шевченко (галерея «Мінус 4»), (067) 770 07 57, art.minus4@gmail.com


Майстри:

Вероніка Чебаник - майстер-каліграф зі стажем понад 15 років, автор і ведуча перших курсів каліграфії в Києві в клубі "Арт і Я", викладач шрифту та композиції в Київському індустріальному коледжі, донька видатного каліграфа 20-го сторіччя - Василя Яковича Чебаника.

Вікторія та Віталіна Лопухіни - практикуючі графічні дизайнери та каліграфи, викладачи предмету каліграфії у інституті ім. Бойчука та курсів у клубі "Арт і Я", постійні учасники українських та міжнародних фестивалів типографії та каліграфії.  Сестри Лопухіни спеціалісти у побудові летерингу від книжкових заголовків до логотипів, вміють подавати старовинні види письма у сучасній інтерпритації та навчають цьому інших.

Наталія Драгунова учениця відомого турецького майстра ебру Fatih Yeşil, працює в традиційних техніках Ебру. Організовує та викладає майстер-класи Ебру в Україні. Також займається виготовленням мармурової паперу (marbled paper) в цій техніці для оформлення та реставрації книг.

Організатор Клуб творчого розвитку "Арт і Я" здійснює освітні проекти з кращими викладачами та майстрами. Найбільш популярна програма "Студія каліграфії " - перші курси в Києві з українських та європейських стилів письма.
www.artiya.com.ua | facebook.com/club.artiya | vk.com/artiya


Парнери проекту:
Ebru Україна | ВАРТО | Art Ukraine | Платформа | Сей Хай | Галерея «Мінус 4»

Немає коментарів:

Дописати коментар