10 листопада 2014 р.

Майстер-клас "Графіка української мови" від Василя Чебаника


15 листопада о 14:00 студія "Арт і Я" запрошує вас на відкриту зустріч з Василем Яковичем Чебаником. У програмі лекція та демонстрація про джерела, графічну форму та сучасну каліграфію української абетки.

Кількість місць обмежена. Вхід вільний, але за умови реєстрації за формою нижче.
Адреса: вул. Хрещатик 32б, оф.8.

Про майстра:

Чебаник Василь Якович – відомий художник, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації. Оригінальний інтерпретатор образів літературної класики, втілюваних засобами гравюри на пластику та офорті. Створив оригінальні композиції написів, у яких шрифт окрім інформаційної функції виконує й естетично-образну.
Особиста художня практика митця у книговидавничій сфері, педагогічна діяльність, виховання молодих талантів, його майстер-класи, участь у форумах і конференціях  відчутно вплинули на розвиток культури шрифту в Україні.

Довгий час працює над створенням української абетки на основі класичної «кирилиці» з єдиною метою: український шрифт повинен стати візуальним зображенням української мови, її чарівної мелодії.

"Хочу відзначити особливо важливі події в моєму житті - це спілкування з колегами, які професійно працювали і працюють в області шрифта: Хоменко В., Пономаренко А., Чобітько П., Чекаль О., Шевченко А. та ін. Мав щастя особисто познайомитися з Паулем Лухтейном, Віллу Тоотс, Альбертом Капром. І саме питання: «А чому ви не розвиваєте свій шрифт?», Поставлене мені Альбертом Капром у м. Лейпцигу в 1971 р, не дає мені спокою й досі. Тому я поставив собі завдання - зробити варіант шрифта (рутенію), зберігши основні риси графем ранньої кирилиці, надавши йому сучасну графічну пластику та заодно уникнувши двоякого прочитання таких букв і цифр: «З» та цифри «3», «О» та цифри «0», «P» - «R», «H» - «N», «д» - «g», «Я» - «R».
Розумію, що це не скоро збудеться, але вважаю, що «в окремо взятій країні» це можливо, тим більше, що такі спроби мали місце протягом XX ст .: Г. Нарбут, В. Кричевський."
На думку Василя Яковича: "шрифт – це візуальне зображення мови символами, які пластично співпадають з особливостями мовної мелодії і, як органічне ціле з мовою, живляться одним корінням з глибинами історії….Наша мова володіє багатою традицією первозданного кириличного письма, яке існує тільки в пам’ятках культових канонічних творів православ’я….Як самостійна держава – Україна повинна володіти всіма символами державності і, перш за все, державною мовою з відповідною цій мові графічною абеткою….Новостворена національна абетка у цей несприятливий для існування української мови час стане надійною резервацією, де мова збережеться навічно, ще й позбудеться ознак вторинності й неповноцінності. Потрібна тільки воля української держави".  З каталогу Василя Чебаника «Графіка української мови/абетка»
Організатор: Клуб творчого розвитку "Арт і Я"

Інформаційні партнери:  Спілка дизайнерів "ВАРТО" | Платформа  

Немає коментарів:

Дописати коментар