26 травня 2015 р.

Воркшоп Олексія Чекаля з гуманістичного курсиву: Світи Меркатора або картографічна каліграфія


30-31 травня клуб "Арт і Я" запрошує вас на воркшоп видатного українського каліграфа Олексія Чекаля, присвячений гуманістичному (італійському) курсиву. 

На майстер-класі О. Чекаля у Мінську 22-23.05
Олексій Чекаль - арт-директор студії графічного дизайну PanicDesign, художник-каліграф, член асоціації дизайнерів-графіків «4БЛОК», мистецтвознавець, один з найбільш затребуваних каліграфів в Україні та за її межами. 
Олексія відрізняє дивовижна продуктивність в роботі. Але цінність його майстер-класів ще й у тому, що на них майстер ділиться своїми дослідженнями, бо значний час у своїх закордонних поїздках проводить за вивченням старовинних бібліотек та зразків почерків. Іноді бере участь в археологічних розкопках.

З галереї географічних мап у Ватикані
На воркшопі основою для вивчення каліграфії та летерингу стануть праці фламандського картографа Меркатора, який залишив велику спадщину для каліграфів. Крім історичних зразків шрифту, учасники майстер-класу будуть вивчати природу розчерків, навчаться складати монограми, а у якості підсумкового завдання під керівництвом майстра зроблять свою карту з каліграфічними назвами.

На майстер-класі О. Чекаля у Мінську 22-23.05
Дизайнерам цей курс буде корисний у роботі з розчерками: без розуміння їх природи, їх будови від руки, практично неможливо додати розчерки у логотип, леттерінг або заголовок.

На майстер-класі О. Чекаля у Мінську 22-23.05

Ілюстраторам та декораторам цей майстер-клас буде корисний у вивченні гуманістичного курсиву - одного з найбільш універсальна почерків. Він відмінно підходить для підпису листівок, для написів на фотографії та заголовків, особливо, оздобленних розчерками.

На майстер-класі О. Чекаля у Мінську 22-23.05
Практична цінність курсу в тому, щоб заново відкрити для себе гуманістичний (італійський) курсив. Актуальність цього історичного почерку трохи недооцінюється. Як і кирилична в'язь, курсив бачиться чимось архаїчним. Але варто з ним познайомитися ближче, дізнатися прийоми роботи та побудови, як буквально на наступний день знаходиш місце цьому шрифту у своїй роботі.

Час: 30-31.05, субота 14:00-20:00, неділя 12:00-18:00
Місце: студія "Арт і Я", вул. Хрещатик 32б, оф. 8 (див. на мапі

Вартість участі: 1200 грн.

Реєстрація за формою нижче або за телефоном 098 635 48 46 (Алла Калініченко, організатор)Sebastian Münster. Карта Європи у вигляді королеви (1570)

Каліграфія від Меркатора. Карта Фландрії. 1540


Карти Меркатора про Америку


Почерк Мікеланджело.
Навіть лівші можуть писати гуманістичним курсивом! Лист 1564

Немає коментарів:

Дописати коментар