19 січня 2016 р.

Виставка каліграфіі на "Просторі літер" в Луцьку

За останні 5 років в Києві зросло зацікавлення в мистецтві каліграфіі.
Особливо ця тенденція проявилася після започаткування курсів каліграфії в "Арт і Я" в 2012 р.

Щосезону школа "Арт і Я" проводить виставки робіт учнів та каліграфів з різних країн, а також бере участь у програмах майстер-класів і лекцій на різних фестивалях.
(Виставки "Від розчерку до літери",  експозиції та заходи в рамках платформ "Кирилівські читання",  "Літери" на Книжковому Арсеналі, фестивалі "Рутенія" та "Українські літери").

Проте в інших містах України для людей, зацікавлених у каліграфії та шрифті, не вистачає заходів, щоб розширити свої знання, вміння, отримати свіжу порцію натхнення та завести знайомства з однодумцями.


2016 рік почався з відчутних змін для мешканців міста Луцьк на Волині.
Добре знайомий нам, ілюстратор, каліграф та дизайнер шрифту, який кілька разів проводив в "Арт і Я" майстер-класи з летерингу, Кирило Ткачов, вирішив організувати фестиваль каліграфії "Простір літер" для лучан та гостей міста.

Фестиваль "Простір літер" пройшов протягом вихідних 9-10 та 16-17 січня в коворкінгу Innerspace в центрі Луцька.

"Арт і Я" підтримали фестиваль та наповнили його виставкою робіт сучасних українських каліграфів Вікторії та Віталіни Лопухіних, Олексія Чекаля, Наталії та Сашка Ком'яхових, Кирила Ткачова, Тараса Макара та студентів школи Вікторії Семенюк, Наталії Ком'яхової, Анни Турос, Артема Лигіна, Анни Терпіло, Олександри Федорусь та ін.


На подію з'їхалися майстри сучасної та класичної каліграфії, провести надихаючі та корисні лекції й майстер-класи.
Зокрема Наталія та Сашко Ком'яхови поділилися своїм досвідом у створенні книги, поєднанні каліграфії та ілюстрації, у роботі над замовленнями.Дослідник Ігор Дудник дав інформативну лекцію по книжкам, які корисно перечитати каліграфам та шрифтовикам.
Тарас Макар провів практичний майстер-клас по шрифту, якій він сам розробив.

Алла Калініченко, засновник "Арт і Я", розповіла про створення першої школи каліграфії в Києві, про тернистий шлях освітнього бізнесу, про розвиток та становлення студентів та викладачів в каліграфічному мистецтві.


За результатами фестивалю Кирило Ткачов оголосив, що готовий розпочати школу каліграфії в Луцьку, заняття очікуються вже найближчим часом. Раніше Кирило викладав каліграфію  он-лайн та індивідуально, тепер можливість навчатися відкривається для мешканців міста та всіх, хто готовий їздити в Луцьк.

Чекаємо щорічного продовження фестивалю та завжди раді підтримати подібну ініціативу!

Гостям міста під час фестивалю є можливіть погуляти романтичним старим містом, завітати до Луцького замку та до величезного парку.


Немає коментарів:

Дописати коментар