14 березня 2017 р.

Студенти: Даша Стьопічева про каліграфію в професії дизайнера, навчання та вдосконалення

Даша Стьопічева (Davert Tanz) - графічний дизайнер та ілюстратор. Своє знайомство з каліграфією розпочала у 2015 році і до сьогоднішнього дня активно вдосконалює свої навички. З того часу вона отримує замовлення, пов'язані з літерами та калігрфією. В портфоліо Дар'ї - логотипи, візитівки, листівки, а також - оформлення обкладинок книг. Тому, коли в наступний раз візьмете книгу з каліграфічним написом на обкладинці, знайте, що ця обкладинка може бути створена нашою студенткою!

В процесі роботи
Розкажи про себе. Чим ти займаєшся, де працюєш?

Я фрілансер, займаюсь графічним дизайном та ілюстрацією. А тепер ще й каліграфією. Закінчила факультет дизайну “Національного Авіаційного Університету”.


З чого почалася твоя любов до каліграфії, як і чому вирішила, що хочеш займатися каліграфією?

Все почалося з того, що мені на День народження подарували набір ручок Pilot Parallel Pen і я почала ними щось писати. Згодом, захотілось розібратись, навчитись. Тоді я вже була знайома з творчістю сестер Віки та Віти Лопухіних. Я написала їм у Facebook, що хочу вчитись каліграфії, а вони порадили школу “Арт і Я”. I майже три роки тому я почала вчитись на базовому курсі. Зараз, я декілька разів на рік відвідую один із спеціалізованих курсів і щоразу отримую новий досвід та враження.Як ти вважаєш, навіщо потрібно вчитися писати руками в наш час, коли будь-який напис можна набрати шрифтом і надрукувати?

Мені, як дизайнеру, каліграфія потрібна перш за все для того, щоб використовувати її у своїй роботі. Якщо стоїть завдання цікаво оформити текст, то “живий” напис виглядає неповторно та цінується більше, ніж текст, який набрали каліграфічним шрифтом. 

Вміння малювати літери (летеринг) також може стати у пригоді при створенні логотипів. А листівка, написана від руки викликає більше теплих емоцій, ніж надрукована. 

Тобто, все залежіть від того, де це можна застосувати, тоді питання “навіщо вчитись” зникає. Ще я знаю людей, які, наприклад, до дизайну не мають відношення, але мають бажання гарно писати і застосовувати це вміння у своєму повсякденному житті. 

Це чудово тому, що каліграфія і тут дає можливості: американський курсив (діловий стиль письма, розроблений Платтом Роджерсом Спенсером у 19-му ст.) можна писати звичайною ручкою і він, на мій погляд, дуже близький до сучасного життя, завдяки своїй зовнішній простоті. До того ж багатьом він нагадує прописи, які всі ми писали у дитинстві в перших класах школи. Опанувавши його, можна писати і швидко, і красиво. 


Роботи, створені на замовлення

Як змінилася твоя професія після проходження базового курсу в студії "Арт і Я"?

Базовий курс дуже насичений, він дав мені загальне уявлення про види письма. Але після його закінчення питань у мене стало ще більше, ніж на початку навчання :). Я зрозуміла, що треба продовжувати навчання на поглиблених курсах і вивчати кожну тему окремо. І я постійно займаюсь цим вдома. 

Щодо професії, то у мене поступово з’явилося більше роботи, пов’язаної з буквами. А блокноти, брашпени, пера та ручки стали постійними інструментами. Я дуже радію, що в мене є нові колеги та вчителі, є з ким порадитись і обмінятись досвідом.


Роботи, створені на замовлення: корпоративні листівки для фірми Smarta
та оформлення для проекту “Слово Za Слово”

Розкажи про свої успіхи та досягнення в каліграфії?

Серед моїх робіт: оформлення альбомів поетичного проекту “Слово Za Слово”, оформлення обкладинки книги оповідань “Горчица, плавленные сырки и арбузные корочки”, дизайн текстів фотоальбому The Love Book (для Helen Marlen), корпоративні листівки для фірми Smarta, логотип музичного гурту “Нечто совершенно иное”, створення вiзиток. 

Паралельно з роботою постійно практикуюсь у письмі, тому в мене також є багато невеликих особистих робіт. 


Роботи створені на замовлення: оформлення обкладинки книги оповідань
“Горчица, плавленные сырки и арбузные корочки” та альбому поетичного проекту “Слово Za Слово”

Чи бачиш ти своє майбутнє в каліграфії і, якщо так, то які у тебе плани в розвитку?

В моїх планах - далі вчитись та втілювати нові знання і навички у життя, брати участь у виставках, присвячених каліграфії. Я вже приймала участь у подібній, організованій “Арт і Я” у Мистецькому арсеналі. Хочу ще!

Порфтоліо Дар'ї: happynewbrush.tumblr.com

Листівка, створена на основі летерінгуНемає коментарів:

Дописати коментар