21 серпня 2018 р.

Майстер-клас «Знайомство з українською каліграфією: скоропис гострим пером» з Веронікою Чебаник


12 жовтня запрошуємо познайомитися з українським стилем каліграфії гострим пером –  скорописом, який вважається найвиразнішим стилем кириличного письма.

Розвинувшись на основі напівуставу 6 століть тому, зараз він переживає етап відродження: з'являється в роботах сучасних майстрів, на обкладинках книг, в логотипах та айдентиці.

На майстер-класі учасники дізнаються історію цього стилю, виконуючи базові вправи, зможуть відчути справжню пластику пера. А також – напишуть абетку, знайдуть власну форму скорописної літери і на основі цих пошуків створять унікальний напис у стилі українського скоропису. 

У програмі майстер-класу:
  • знайомство з інструментом;
  • особливості каліграфії гострим пером;
  • базові вправи та елементи літер;
  • робота з композицією слова та виразу;
  • ескіз напису;
  • виконання чистового варіанту.

Крім того, куратор майстер-класу Вероніка Чебаник дасть корисні поради з методики опанування інструменту і роботі з прописами «Український скоропис: каліграфія гострим пером».

Для кого: для новачків, які раніше не займалися каліграфією (спеціальної підготовки чи художньої освіти не потрібно) та для тих, хто має навички, проте хоче познайомитися з українською каліграфією гострим пером.


Скоропис гострим пером Вероніки Чебаник

Викладає: Вероніка Чебаник –– куратор базового курсу з європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії «Арт і Я» у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленого вивчення різних стилів каліграфії: скоропису, копперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії «Жива каліграфія», «Живий шрифт» та «Вільні літерації» (присвячених Книжковому Арсеналу 2016, 2017 та 2018). Автор видання прописів «Italic calligraphy: latin & cyrillic», комплекту «Каліграфія браш-пеном в різних стилях», та «Український скоропис: каліграфія гострим пером».

Скоропис гострим пером Вероніки Чебаник

Якщо ви хочете опанувати скоропис і навчаитися поєднувати історичні літери з сучасною каліграфією, експериментувати з інструментами та створювати летеринг, запрошуємо на Поглиблений курс зі скоропису: каліграфія з Веронікою Чебаник та летеринг з Кирилом Ткачовим з 16 жовтня.

Час: 12 жовтня, п'ятниця, 19:00–21:30.
Тривалість: 2,5 години.

Місце: школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б, пов. 2, офіс 8.

Вартість: 400 грн.
Кількість місць обмежена, участь за передоплатою.

Для заняття ви отримаєте набір вправ, які зможете виконувати і надалі, після майстер-класу.

Інструменти: перо (Niko G, Zebra G, Tachikawa G або Leonard G) та прямий тримач для пера. Можна прийти зі своїми або придбати в магазині нашої школи (≈ 150 грн.)

Якщо ви хочете подарувати майстер-клас, ми можемо оформити подарунковий сертифікат.

Реєструйтеся за формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 або 098 635 48 46 (Алла).

1 коментар: