20 серпня 2018 р.

«7 особистостей українського шрифтового мистецтва. Лекція II: Георгій Нарбут». Цикл лекцій сестер Лопухіних


Ми скасовуємо оплату за лекцію і робимо її відкритою на підтримку скверу імені Георгія Нарбута та арт-локації Речовий доказ!
Більше інформації про сквер та локацію

Школа каліграфії «Арт і Я» разом з каліграфами та дизайнерами Вікторією та Віталіною Лопухіними проводять серію лекцій «7 особистостей українського шрифтового мистецтва».

Цей цикл лекцій покликаний розкрити особливості українського стилю шрифтового мистецтва. А через аналіз унікальних робіт 100-річної давнини надихнути слухачів на нові ідеї в сучасних варіаціях!

Друга лекція циклу присвячена видатному майстру української графіки Георгію Нарбуту. Цей український художник-графік, ілюстратор, автор перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок) зробив чимало для української культурної спадщини.

Деякі роботи Георгія Нарбута: ілюстрація до вірша «Передвеликоднє» 1919,
обкладинка журналу «Наше минуле» 1918

Зокрема, був одним із засновників і ректором Української Академії Мистецтв. Цікаво, що сама Академія деякий час розміщувалась у його помешканні (на Георгієвському провулку).

В програмі:
  • цікаві факти з біографії Георгія Нарбута;
  • творчий шлях художника: графіка, живопис, ужиткове мистецтво. Як різні жанри мистецтва співіснували та впливали на пошуки власного стилю Нарбута;
  • графічні роботи майстра;
  •  аналіз літерацій художника з різних періодів.

Кому буде цікаво: дизайнерам, які працюють з кирилицею, каліграфам, художникам, студентам-мистецтвознавцям та усім, хто хоче більше дізнатися про українське шрифтове мистецтво.

Деякі роботи Георгія Нарбута: банкнота 100 гривень, 1918.

Лектори: Вікторія та Віталіна Лопухіни (VikaVita)— каліграфи, дизайнери, викладачі. Популяризують кирилицю та традиційні почерки в сучасному світі. Викладають каліграфію в Київському художньому інституті М. Бойчука та школі каліграфії «Арт і Я».

Беруть участь в міжнародних каліграфічних конференціях та виставках: Міжнародна виставка каліграфії в Великому Новгороді, Typomania (Москва), International Festival of Poster and Typography Design PLASTER (Польща), International Festival The Design of Word (Мілан), Жива каліграфія, Живий шрифт, Вільні літерації (Київ).

Портфоліо: vikavita.com / behance.net

Час: 1 жовтня, понеділок, 19:00–20:30
Тривалість: 1,5 години.

Вартість: безкоштовно, участь за попередньою реєстрацією за формою нижче або за телефоном 098 607 12 67 або 098 635 48 46 (Алла).

Лекція відбувається на підтримку скверу імені Георгія Нарбута на вулиці Рейтраській та арт-локації Речовий доказ!

Місце: студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку біля «Ощадбанк» та «Coffee hot», код 46, 2 пов., офіс 8.

Немає коментарів:

Дописати коментар